Jak działa rower elektryczny?
Można powiedzieć, że kontroler odgrywa rolę komputera pokładowego, gdyż dzięki niemu użytkownik może swobodnie zarządzać systemem wspomagania (wybierając jeden z trzech wbudowanych trybów) oraz sterować pracą silnika, a co za tym idzie – panować nad prędkością jazdy. Dzięki takiej funkcji każdy użytkownik może dostosować rower z napędem elektrycznym TRYBECO do swojego stylu jazdy bądź aktualnych preferencji. Ponadto kontroler pełni także rolę licznika, pokazuje stopień naładowania baterii oraz wybrany tryb wspomagania.
Oferowane przez nas pojazdy wyposażone zostały w silnik bezszczotkowy znajdujący się w przedniej piaście, którego maksymalna moc wynosi do 250 W. Należy pamiętać, że silnik w rowerze z napędem elektrycznym pełni jedynie funkcję wspomagającą, a nie całkowicie zastępującą pedałowanie. W przypadku oferowanych przez nas modeli pojazdów proces pedałowania jest wspomagany do prędkości 25 km/h. Oznacza to, iż w momencie gdy użytkownik osiągnie właśnie taki wynik, układ wspomagania w naszym rowerze wyłączy się w sposób samoistny. To samo dzieje się w sytuacji, kiedy całkowicie przestajemy pedałować.
Nasze rowery elektryczne wyposażone zostały w napęd w postaci baterii litowo-jonowej, cechującej się lekkością oraz estetycznym wyglądem. Większość modeli znajdujących się w naszej ofercie posiada baterię umieszczoną w piaście koła tylnego, ale są też rozwiązania z akumulatorem umieszczonym za siodełkiem bądź w ramie. Kolejną zaletą akumulatorów w naszych dwukołowcach z napędem elektrycznym jest ich długa żywotność, wynosząca do około 700 cykli ładowania. Na w pełni naładowanej baterii można przejechać jednorazowo średnio do 70 kilometrów, ale ta odległość jest oczywiście uzależniona od wybranego trybu wspomagania, ukształtowania terenu, prędkości jazdy oraz wielu innych czynników. Oznacza to, iż na jednym akumulatorze jesteśmy w stanie pokonać łączny dystans wynoszący minimum 25 000 kilometrów.