POWRÓT
Ochrona środowiska to jedno z najpilniejszych wyzwań, przed którym stoi obecne społeczeństwo. Dlatego City Handlowy, jeden z największych banków w Polsce, oraz TrybEco, producent jednośladów elektrycznych, postanowili połączyć siły w trosce o ochronę środowiska. Celem kooperacji podmiotów ma być poprawa jakości życia mieszkańców kraju. Współpraca wpisuje się w filozofię obu marek, która zakłada dbałość o środowisko naturalne, prowadzenie biznesu w społecznie odpowiedzialny sposób, jak również w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. Wspólne działania opierać się będą o wzajemną promocję produktów.
Chcemy żyć czyściej, prościej i spokojniej. U podstaw marki TrybEco leży dbałość o ochronę środowiska oraz promowanie rozwiązań proekologicznych. Wieżę, że każda inicjatywa, która zachęca do zmiany samochodu spalinowego na pojazd elektryczny, realnie przyczynia się po poprawy jakości życia mieszkańców Polski. Korzystając z ekologicznych jednośladów możemy łatwo ominąć korki w godzinach szczytu. Pojazdy te nie emitują spalin, więc ich użytkowanie pozwala także zmniejszyć smog
Tomasz Przygucki, Prezes TrybEco
Bank City Handlowy i TrybEco nawiązali współpracę, która poprzez wzajemną promocję produktów, ma zachęcać Polaków do korzystania z jednośladów elektrycznych i większej dbałości o środowisko. Kooperacja podmiotów jest pochodną wspólnych wartości obu marek – społecznej odpowiedzialności biznesu. Firmy chcą także zwrócić uwagę na jedno z najpilniejszych wyzwań społecznych, jakim jest pogarszająca się jakość powietrza na świecie.
Dzięki kooperacji firm, klienci banku mogą zakpić hybrydowe rowery, hulajnogi i skutery elektrycznych w bardzo atrakcyjnych warunkach. Jednoślady doskonale sprawdzą się zarówno w gąszczu miejskich ulic, jak i na górskich trasach. W ramach programu Citi Specials dwukołowce dostępne będą z rabatem 10% lub w ratach 0%.
Z raportu szwajcarskiej platformy monitoringu powietrza IQAir i organizacji Greenpeace, wynika, że wśród 100 najgorszych miast pod względem jakości powietrza w Europie aż 29 znajduje się w Polsce. Wiele europejskich miast radzi sobie z problemem smogu poprzez tworzenie rozwiązań promujących elektromobilność.
Polska znajduje się obecnie na początkowym etapie wdrażania elektromobilności. W naszym kraju właściciele elektryków mogą jednak korzystać już z wielu przywilejów. Poruszanie się po mieście rowerem elektrycznym to dobry sposób na ominięcie korków w godzinach szczytu. Posiadacze elektryków mogą użytkować buspasy oraz korzystać z wyłączonych dla pojazdów spalinowych ulic. Co istotne, pojazdy takie nie emitują spalin. Korzystanie z nich pozwala więc zmniejszyć smog, który jest wyzwaniem zwłaszcza w dużych miastach. Ważnym argumentem za tworzeniem rozwiązań wspierających rozwój mikroelektromobilności są też koszty, zarówno ich zakupu, jak i użytkowania.
Dla podejmowania decyzji zakupowych, nie bezznaczenia pozostaje możliwość korzystania z wielu ulg i udogodnień oferowanych posiadaczom takich pojazdów oraz niskie koszty związane z ich użytkowaniem. Dla przykładu koszt przejechania 100 km skuterem elektrycznym to ok. 2 zł. Baterie stosowane w pojazdach TrybEco są poddawane recyklingowi. Zasięg rowerów z aktywnym napędem waha się od 60 km do 120 km. Jest to zależne do stylu jazdy oraz od tego, gdzie się poruszamy. Ładowanie trwa od 3 do 5 godzin.
Do jazdy rowerem elektrycznym nie potrzebujemy żadnych uprawnień. Nie jest wymagana też jego rejestracja czy ubezpieczenie. Zawsze warto jest mieć przy sobie dowód osobisty i bezwzględnie pamiętać o kasku.