ROWERY ELEKTRYCZNE

Niezbędne części w rowerze elektrycznym

Co do czego służy?
Kontroler

Można powiedzieć, że kontroler odgrywa rolę komputera pokładowego, gdyż dzięki niemu użytkownik może swobodnie zarządzać systemem wspomagania (wybierając jeden z trzech wbudowanych trybów) oraz sterować pracą silnika, a co za tym idzie – panować nad prędkością jazdy.

Dzięki takiej funkcji każdy użytkownik może dostosować rower z napędem elektrycznym TRYBECO do swojego stylu jazdy bądź aktualnych preferencji. Ponadto kontroler pełni także rolę licznika, pokazuje stopień naładowania baterii oraz wybrany tryb wspomagania.

Bateria (akumulator)

Nasze rowery elektryczne wyposażone zostały w napęd w postaci baterii litowo-jonowej, cechującej się lekkością oraz estetycznym wyglądem. Większość modeli znajdujących się w naszej ofercie posiada baterię umieszczoną w piaście koła tylnego, ale są też rozwiązania z akumulatorem umieszczonym za siodełkiem bądź w ramie.

Kolejną zaletą akumulatorów w naszych dwukołowcach z napędem elektrycznym jest ich długa żywotność, wynosząca do około 700 cykli ładowania. Na w pełni naładowanej baterii można przejechać jednorazowo średnio do 70 kilometrów, ale ta odległość jest oczywiście uzależniona od wybranego trybu wspomagania, ukształtowania terenu, prędkości jazdy oraz wielu innych czynników. Oznacza to, iż na jednym akumulatorze jesteśmy w stanie pokonać łączny dystans wynoszący minimum 25 000 kilometrów.

Silnik

Oferowane przez nas pojazdy wyposażone zostały w silnik bezszczotkowy znajdujący się w tylnej piaście, którego maksymalna moc wynosi do 250 W.

Należy pamiętać, że silnik w rowerze z napędem elektrycznym pełni jedynie funkcję wspomagającą, a nie całkowicie zastępującą pedałowanie. W przypadku oferowanych przez nas modeli pojazdów proces pedałowania jest wspomagany do prędkości 25 km/h. Oznacza to, iż w momencie gdy użytkownik osiągnie właśnie taki wynik, układ wspomagania w naszym rowerze wyłączy się w sposób samoistny. To samo dzieje się w sytuacji, kiedy całkowicie przestajemy pedałować.

Dla kogo rower elektryczny?

Dla każdego! 😉

  • dla miłośników jazdy na dwóch kółkach, którzy chcieliby wybierać rower częściej oraz odwiedzać miejsca i pokonywać trasy, które ze względu na swą długość lub trudny podjazd były do tej pory dla nich dużym wyzwaniem;
  • dla osób, które traktują jazdę na rowerze jako zajęcie rekreacyjne, a ze względu na konieczność zwiększonego wysiłku lub długość pokonywanej trasy na co dzień decydują się na inne formy transportu;
  • dla każdego kto ceni sobie aktywność fizyczną oraz lubi przebywać na świeżym powietrzu, a pojazd z napędem elektrycznym mógłby być dla niego pewnym urozmaiceniem tradycyjnej jazdy oraz możliwością aktywnego spędzania czasu z całą rodziną;
  • dla wszystkich osób, które nie mają zbyt dobrej kondycji fizycznej, są starsze lub nie są w pełni sprawne – pojazd z silnikiem elektrycznym umożliwia pokonywanie barier poprzez spędzanie czasu wolnego w sposób aktywny oraz zmniejszenie wysiłku potrzebnego do przejechania dłuższych i bardziej wymagających tras.

Rower z napędem elektrycznym to pojazd, który nie wyklucza wiekowo ani kondycyjnie oraz daje większe możliwości niż tradycyjny dwukołowiec. Pomyśl o plusach jakie daje Ci nasz pojazd, zmień postawę na proekologiczną i wybierz korzystną dla Twojego zdrowia oraz bezpieczną dla środowiska formę transportu.

Czym jest dla nas „indywidualny transport zbiorowy”?

Tworząc naszą markę chcieliśmy zaproponować mieszkańcom miast pojazd będący alternatywą dla tradycyjnego transportu zbiorowego. Naszym celem było stworzenie ekologicznego a także bardzo estetycznego środka transportu, który nie wpływałby negatywnie na środowisko naturalne. Szkodliwe dla naszego zdrowia zanieczyszczenia powietrza oraz przeciążenie miast liczbą poruszających się po nich samochodów sprawia, że jako społeczność musimy szukać bardziej odpowiedzialnych form przemieszczania się.

Rower z silnikiem elektrycznym to rozwiązanie nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także zachęcające do aktywności fizycznej. Wykorzystywanie przez rowery z napędem elektrycznym tak zwanej „czystej energii” jest szansą na zmianę jakości powietrza w miastach, a samo wybranie pojazdu ekologicznego, okazją do poprawienia poziomu mobilności na drogach. Sukces działań proekologicznych uzależniony jest od postaw zbiorowych, które w przypadku transportu można jednak uzyskać jedynie za sprawą indywidualnych kroków. I właśnie nasze rowery z silnikiem mają być sposobem na ich skuteczne wdrażanie.

Rowery elektryczne marki TrybEco

Jeszcze o ekologii...

Zanieczyszczenia powietrza są główną przyczyną zagrożeń środowiska.

Spaliny emitowane przez pojazdy samochodowe powodują znacznie większe zagrożenia dla zdrowia ludzkiego niż zanieczyszczenia pochodzące z przemysłu. Odpowiedzialne są za wprowadzanie do atmosfery 99% tlenku węgla, 96% sadzy, 76% tlenków azotu, a także stanowią główne źródło innych niebezpiecznych związków, takich jak benzen, dwutlenek siarki i dwutlenek węgla.

Nasze pojazdy pomagają przy zmniejszaniu emisji gazów do atmosfery tym samym korzystnie wpływają na czystość naszego powietrza. #TRY BE ECO!

Produkty - Technologia - O firmie - Kontakt
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Pinterest